Orco se dál propadá. Ztráta už přesáhla miliardu

Ekonomika Ekonomika
20. 5. 2009 21:54
Jednoho z největších developerů v Česku chrání před věřiteli soud
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Orco group

Paříž - Propad realitní společnosti Orco Property Group do červených čísel pokračuje. Jen za první čtvrtletí prohloubil developer čistou ztrátu na 45,7 milionu eur (v přepočtu 1,22 miliardy Kč).

Oproti loňsku se ztráta prohloubila o více než 30 milionů eur. Analytici přitom předpokládali, že společnost bude v minusu 23,5 milionu eur.

Představitelé společnosti si vysloužili kritiku sdružení SOS Orco. "Postup, kdy jsou zveřejněny čtvrtletní výsledky firmy, aniž by byl dokončen audit čísel z předchozího roku, je nestandardní," prohlásil předseda sdružení Luboš Smrčka.

"Myslím, že většina investorů a nejen těch menšinových, je neustálým mlžením ze strany managementu firmy skutečně znechucena," dodal.

Společnost je od března v režimu soudní ochrany před věřiteli, o niž zažádala v Paříži. Usiluje o oddlužení a současně vyjednává o investorském vstupu s americkou společností Colony Capital.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň byla nehoda, dálnice je znovu průjezdná

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela dnes časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Zhruba v 6:45 se dálnice otevřela v plném rozsahu

Zdroj: ČTK
Další zprávy