OP Prostějov je v úpadku, dluží 1,6 miliardy korun

Tomáš Fránek
25. 1. 2010 12:14
Soud zamítl návrh České spořitelny, podle kterého by firma nemohla nakládat s majetkem nad půl miliardy

Brno - Největší středoevropský výrobce oděvů, společnost OP Prostějov, je v úpadku.

Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Brně, který posílá do firmy správce, advokáta Jaroslava Svobodu.

Soud zahájil insolvenční řízení na návrh prostějovské firmy. Ta zaměstnává na 1500 lidí a dluží věřitelům 1,6 miliardy korun. Podnik se chce restrukturalizovat a zachovat výrobu.

Soud zároveň zamítl návrh jednoho z největších věřitelů, kterým je Česká spořitelna. Ta chtěla, aby soud firmě zamezil nakládat s majetkem nad půl miliardy korun

"Insolvenční soud v tomto okamžiku neshledal důvody, které by jej opravňovaly omezit dispoziční oprávnění dlužníka (OP Prostějov) v nakládání s jeho majetkem," uvedl soud. Nevylučuje ale, že k takovému opatření sáhne v budoucnu.

Podnik loni podle odhadů hospodařil se ztrátou 400 milionů korun při tržbách 1,3 miliardy korun.

 

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy