Nemáte práci? A zkoušeli jste hledat u neziskovek?

Veronika Skálová Veronika Skálová
3. 6. 2010 12:35
Práce v neziskových oraginzacích není o mnoho hůř placená než jinde a nabízí rozmanitá místa.
Neziskové organizace hledají řadu lidí - od manažerů po zdravotní sestry.
Neziskové organizace hledají řadu lidí - od manažerů po zdravotní sestry. | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Nabízejí místa napříč obory, která jsou srovnatelně placená jako jiná práce. Přesto řadu lidí, kteří hledají zaměstnání ani nenapadne, podívat se na volné pozice v neziskových organizacích. Přitom příležitostí je v nich víc než dost a vůbec ne jen pro neplacené dobrovolníky.

"Neziskové organizace jsou vlastně malé a střední podniky. Často hledají zaměstnance na manažerská místa, do marketingu nebo public relations, sociální pracovníky, finanční manažery, střední zdravotnický personál, účetní. Platy jsou v průměru jen o málo nižší než ve státní správě, rozhodně nejde o žádnou almužnu," vysvětlil Marek Šedivý z obecně prospěšné společnosti Neziskovky.cz.

Navíc si zaměstnanci neziskových organizací mohou být jisti, že jejich práce má smysl. „Právě to je důvod, proč v neziskovém sektoru hledají práci lidé z byznysu, kteří hledají právě tuto přidanou hodnotu," dodal Šedivý.

Až dosud se místa v neziskových organizacích inzerovala především na internetových stránkách Neziskovek.cz nebo na stránkách organizací, které lidi hledaly. Od začátku června ale zájemci najdou nabídky z neziskového sektoru přímo na jednom z nejvyužívanějších pracovních portálů v Česku Jobs.cz.

"Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že neziskový sektor může být zajímavým segmentem a oblastí, která mimo jiné podporuje flexibilní zaměstnanost a umožňuje mnoha lidem sladit osobní a profesní život," říká Jana Skalová ze společnosti LMC, která provozuje portál Jobs.cz.

Propojení obou systémů má na trhu práce pomoci sblížit komerční a neziskový sektor. Jobs.cz rázem zvýšily počet nabízených pozic o 150. Neziskové organizace na portále inzerují zdarma, mohou využívat i jeho personalistický program pro nábor uchazečů.

"Pro neziskové organizace má toto spojení celou řadu výhod. Přinese jim zejména možnost dostat se i k profilům lidí, kteří by se aktivně o práci v neziskovém sektoru neucházeli, přestože právě pro ně může tato oblast představovat zajímavou volbu jejich dalšího kariérního růstu," dodal Šedivý.

Podle statistik portálu Neziskovky.cz se nejčastější pracovní nabídky týkají sociální práce, osobní asistence, lektorování, administrativy, fundraisingu (tedy zajišťování financování) a poradenství.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Vláda schválila návrh rozpočtu se schodkem 376 miliard, ČSSD ho nepodpořila

Vláda schválila návrh rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliard korun.  Projedná jej nová Poslanecká sněmovna.

Ministři za sociální demokracii návrh podle vicepremiéra Jana Hamáčka nepodpořili, protože navrhované zvýšení platů zaměstnanců státu jen o 1400 korun nepokryje ani inflaci. Koaliční ČSSD chce podle Hamáčka dál jednat o navýšení platů hasičů, policistů, zdravotníků, vojáků, učitelů i pracovníků v sociálních službách o 3000 korun. Hamáček to napsal na Twitteru.

Vláda má rozpočet odevzdat sněmovně do 30. září. Kvůli neshodám v koalici mluvili dnes ministři za ČSSD o tzv. hlasování na sílu, převahu mají v kabinetu zástupci hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Kristýna Plíšková vypadla v Nur-Sultanu v 1. kole s nasazenou Gračovovou

Jediná česká účastnice tenisového turnaje v Nur-Sultanu Kristýna Plíšková vypadla v kazašské metropoli v prvním kole. Devětadvacetiletá tenistka podlehla v úvodní den Astana Open sedmé nasazené Varvaře Gračovové z Ruska 3:6 a 6:7.

Plíšková porazila Gračovovou v červenci na antukovém turnaji nižší kategorie v Bělehradu, dnešní odveta vyšla na tvrdém povrchu jednadvacetileté Rusce. Sestra světové trojky Karolíny Plíškové udělala v zápase 10 dvojchyb, za stavu 5:4 v druhém setu nevyžila při podání soupeřky tři setboly a závěrečný tie-break prohrála.

Tenisový turnaj žen v Nur-Sultanu (tvrdý povrch, dotace 235.238 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Gračovová (7-Rus.) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:3, 7:6 (7:5).

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy