Největší letecká show u nás. Úchvatná podívaná na nebi nad Hradcem

Největší letecká show u nás. Úchvatná podívaná na nebi nad Hradcem
L-39 - Breitling Jet Team (české letadlo, francouzský pilot, nizozemská značka, estonská registrace)
Letoun Extra 300 - jordánské královské letectvo.
Letoun Extra 300 - jordánské královské letectvo.
2x YAK 50 a 2x YAK 52. Black Jacks v akci.
Foto: Martin Holcman
Martin Holcman Martin Holcman
5. 9. 2010 16:01

Největší letecká show v Česku se po šesti letech vrátila na letiště v Hradci Králové. Pořadatelům Czech International Airfestu se letos podařilo přivést na letiště více než osmdesát strojů z celkem čtrnácti zemí. Až 50 tisíc diváků obdivovalo například vystoupení jordánské skupiny The Jordanian Falcons. Ta používá ke svému vystoupení akrobatické speciály EXTRA 300L. Jejich vystoupení doprovází tradiční hudba, která skvěle doplňuje estetický zážitek na nebi. Skupina Breitling Jet Team z Francie zase používá letouny L-39 Albatros, vyráběné u nás. Zpestřením příletu byla ukázka zásahu našich Gripenů s "nekomunikujícím letounem", který donutily k přistání. Podívejte se na exkluzivní snímky Aktuálně.cz z celé akce.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy