Míst v letadlech na cestě za zimním koupáním bude méně

Veronika Skálová CzechNews, Veronika Skálová
6. 9. 2010 17:26
Cestovky se bojí, aby nemusely rušit rezervace. Raději objednaly méně místa v zimních charterech.
Na zimní zájezdy za exotikou vyrazí méně lidí, řekly si cestovky a objednali méně míst. Ilustrační foto.
Na zimní zájezdy za exotikou vyrazí méně lidí, řekly si cestovky a objednali méně míst. Ilustrační foto. | Foto: Jiří Jelínek

Praha - Po klesajícím zájmu o letecké zájezdy v právě končící letní sezóně se cestovní kanceláře staví k té zimní opatrněji. Na zimní pobytové zájezdy u moře v exotických destinacích objednaly o 40 procent míst v charterových letech méně než před rokem.

Informovala o tom ČTK s odkazem na mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (ACČKA) Tomia Okamuru. Důvodem je podle něj vyšší obezřetnost, kterou mezi cestovními kancelářemi vyvolala ekonomická recese a s ní související chování zájemců o zájezdy.

"Cestovní kanceláře vyhodnotily krizi a přistoupily k zimní sezoně jako k té letní. Nikdo se samozřejmě nechce dostat do ekonomických problémů, proto ta opatrnost," konstatoval Okamura. Cestovní kanceláře se omezením míst snaží minimalizovat nabídku last minute, která je pro ně ekonomický nevýhodná.

Ceny zájezdů zůstávají stejné

Podle očekávání ACČKA poklesne počet zájemců o zimní koupání u moře pod 100 tisíc, z toho jen něco přes 40 tisíc využije služeb cestovních kanceláří, zbylí si dovolenou zařídí sami.

Z České republiky budou v zimě odlétat charterové lety do 12 zemí, což je o jednu destinaci více než před rokem. Z nabídky vypadla Kolumbie, zato se v ní nově objevil Vietnam a Jamajka. I nadále se bude létat do Thajska, Dominikánské republiky, Keni, na Kubu, do Mexika, Kostariky, Venezuely, na Zanzibar, do Salvadoru a na Kapverdské ostrovy.

Ceny zájezdů se v porovnání s loňským rokem nijak dramaticky nezmění.


 

Právě se děje

před 20 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy