Míst v letadlech na cestě za zimním koupáním bude méně

Veronika Skálová CzechNews, Veronika Skálová
6. 9. 2010 17:26
Cestovky se bojí, aby nemusely rušit rezervace. Raději objednaly méně místa v zimních charterech.
Na zimní zájezdy za exotikou vyrazí méně lidí, řekly si cestovky a objednali méně míst. Ilustrační foto.
Na zimní zájezdy za exotikou vyrazí méně lidí, řekly si cestovky a objednali méně míst. Ilustrační foto. | Foto: Jiří Jelínek

Praha - Po klesajícím zájmu o letecké zájezdy v právě končící letní sezóně se cestovní kanceláře staví k té zimní opatrněji. Na zimní pobytové zájezdy u moře v exotických destinacích objednaly o 40 procent míst v charterových letech méně než před rokem.

Informovala o tom ČTK s odkazem na mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (ACČKA) Tomia Okamuru. Důvodem je podle něj vyšší obezřetnost, kterou mezi cestovními kancelářemi vyvolala ekonomická recese a s ní související chování zájemců o zájezdy.

"Cestovní kanceláře vyhodnotily krizi a přistoupily k zimní sezoně jako k té letní. Nikdo se samozřejmě nechce dostat do ekonomických problémů, proto ta opatrnost," konstatoval Okamura. Cestovní kanceláře se omezením míst snaží minimalizovat nabídku last minute, která je pro ně ekonomický nevýhodná.

Ceny zájezdů zůstávají stejné

Podle očekávání ACČKA poklesne počet zájemců o zimní koupání u moře pod 100 tisíc, z toho jen něco přes 40 tisíc využije služeb cestovních kanceláří, zbylí si dovolenou zařídí sami.

Z České republiky budou v zimě odlétat charterové lety do 12 zemí, což je o jednu destinaci více než před rokem. Z nabídky vypadla Kolumbie, zato se v ní nově objevil Vietnam a Jamajka. I nadále se bude létat do Thajska, Dominikánské republiky, Keni, na Kubu, do Mexika, Kostariky, Venezuely, na Zanzibar, do Salvadoru a na Kapverdské ostrovy.

Ceny zájezdů se v porovnání s loňským rokem nijak dramaticky nezmění.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 2 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy