Ministr průmyslu Mládek oznámil jména nových náměstků

ČTK ČTK
10. 2. 2014 17:29
Jan Mládek (ČSSD) dnes jmenoval své tři nové.
Foto: Ondřej Toms

Praha - Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) dnes jmenoval své tři nové náměstky. Novým náměstkem zodpovědným za vedení úřadu se stal Jiří Havlíček, dosavadní místostarosta Čáslavi.

Sekci podnikání, ochrany spotřebitele a technické harmonizace bude mít na starosti Karel Novotný, bývalý náměstek primátora Mostu.

Novým náměstkem pro oblast fondů EU, výzkumu, vývoje a inovací bude od dnešního dne Tomáš Novotný, který působil jako ředitel Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy.

Na ministerstvu průmyslu k dnešnímu dni skončili ve funkcích náměstků Jiří Jirka a Tomáš Hajdušek. Alexandra Rudyšarová, která měla v pozici náměstkyně na starosti sekci fondů EU a sekci strategie mezinárodní konkurenceschopnosti, investic a inovací přechází na MPO na jinou funkci.

Na ministerstvu zůstal na pozici náměstka Pavel Šolc, který řídí sekce průmyslu a energetiky, a Milan Hovorka, který má na starosti zahraniční obchod.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy