Mediální dědictví miliardáře Měkoty je v rukou Savova

Daniel Köppl
13. 3. 2013 13:10
Jeden z nejbohatších Čechů byl jedním z těch, kteří skočili na lep televiznímu boomu
Zesnulý Luboš Měkota
Zesnulý Luboš Měkota | Foto: Isifa

Analýza - Měl velké plány a byl jedním z názorných důkazů toho, že samotné peníze pro úspěch v médiích nestačí.

Tragicky zesnulý Luboš Měkota, jeden z nejbohatších Čechů a někdejší spoluprivatizátor Mostecké uhelné společnosti, byl jedním z řady těch, kteří skočili na lep televiznímu boomu a představě o snadně vydělaných penězích v médiích.

Celá legrace s TV Pětkou a TV Metropol stála Luboše Měkotu přibližně 400 milionů korun.

A stálo by ho to daleko více, kdyby bývalo nepřišlo vyšetřování jeho privatizace Mostecké uhelné a nebyly by mu v této souvislosti obstaveny účty a majetek v ČR. Jen málo ze stovky nejbohatších Čechů, kteří někdy investovali do médií, má totiž odvahu říci dost a odepsat tak své dosavadní investice. Je možná až zarážející, jak nezkušený management má tato skupina lidí tendenci si vybírat...

Přečtěte si celou analýzu Daniela Köppla v placeném deníku Insider:
Jaké plány má s TV Metropol František Savov vydavatelství Mladá Fronta - E15, Euro...)?

 

 

Právě se děje

před 28 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 55 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy