Marže padly. Unipetrol prodělal milion za čtvrtletí

Ekonomika Ekonomika
5. 8. 2011 8:50
Skupina Unipetrol si pochvaluje výsledky Benziny, ale celkově padla do ztráty

Praha - Další firma obchodovaná na hlavním trhu pražské burzy, petrochemická společnost Unipetrol, oznámila, že v letošním druhém čtvrtletí tratila milion korun, když ve stejném období loni činil čistý zisk 520 milionů.

Zhoršení výsledků přičítá propadu rafinérské marže. Tržby Unipetrolu se meziročně zvýšily o 11 procent na téměř 26 miliard.

"Propad rafinérské marže meziročně o 92 procent způsobil snížení provozního výsledku na 224 milionů a zhoršení čistého zisku na hranici ziskovosti," uvedla firma na svých stránkách.

Firma slibuje pro příští měsíce snižování nákladů a poukázala na rekordní čtvrtletní prodeje motorové nafty u společnosti Benzina. "Tržní podíl Benziny podle odhadů vzrostl na 14,3 procenta," uvádí Unipetrol.

Hospodářské výsledky za celé pololetí firma zveřejnila už ve čtvrtek. Čistý zisk Unipetrolu za šest měsíců meziročně klesl o 44 procent na 462,6 milionu korun.

Unipetrol patří do skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

 

Právě se děje

před 55 minutami

V Číně koronaviru podlehl osmnáctý člověk, tentokrát na severovýchodě

Nový koronavirus v Číně zabil dalšího člověka, tentokrát poprvé mimo centrální provincii Chu-pej. Úmrtí jednoho pacienta nakaženého virem dnes oznámil zdravotnický úřad provincie Che-pej na severovýchodě Číny. Podle agentury Reuters tak počet obětí viru stoupl na osmnáct.

Zdravotní komise provincie v dnešním prohlášení uvedla, že 80letý pacient zemřel už ve středu, ale do dneška nebylo potvrzeno, že byl infikován novým virem.

Předchozích 17 obětí bylo hlášeno z centrální čínské provincie Chu-pej, z jejíhož hlavního města Wu-chan se vir začal šířit do ostatních oblastí Číny. Počet potvrzených nakažených už překročil 630. Nákaza se kromě Číny objevila u jednotlivců také v Jižní Koreji, Japonsku, Thajsku, na Tchaj-wanu a mimo Asii ve státě Washington na severozápadě USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy