Majitel Novy, společnost CME, koupil Bontonfilm

ČTK ČTK
28. 3. 2011 15:43
Hodnota transakce má činit až 12,5 milionu dolarů (zhruba 218 milionů korun).
Nova rozšířila své imperium o další desítky filmů. Koupila Bontonfilm
Nova rozšířila své imperium o další desítky filmů. Koupila Bontonfilm | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Společnost Central European Media Entreprises (CME), která vlastní českou televizi Nova, koupí od společnosti Bancroft a minoritních akcionářů stoprocentní podíl v předním tuzemském filmovém distributorovi Bontonfilm. Hodnota transakce má činit až 12,5 milionu dolarů (zhruba 218 milionů korun).

Uzavřenou smlouvu na prodej Bontonfilmu ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. ČTK to dnes sdělila Romana Wyllie ze společnosti CME, podle které by prodej Bontonfilmu mohl být dokončen v 2. čtvrtletí letošního roku.

"Bontonfilm je ziskovou společností s kladnou hodnotou OIBDA (hospodářský výsledek před zahrnutím finančních nákladů, daní, odpisů a amortizace), jež se okamžitě pozitivně odrazí na finančních výsledcích CME. Tato akvizice výborně doplňuje naše televizní působení na českém a slovenském trhu. Umožní nám maximalizovat hodnotu našeho archivu v obou zemích a zvýšit výnosy a OIBDA společnosti Media Pro Entertainment," uvedl prezident a generální ředitel CME Adrian Sarbu.

V roce 2010 společnost Bontonfilm podle zatím neauditovaných výsledků vykázala příjmy 37 milionů dolarů (646 milionů korun) a její ukazatel OIBDA činil 2,6 milionu dolarů (45,4 milionu korun). "Akvizice Bontonfilmu naplňuje strategii CME posílit její pozici jedné z největších vertikálně integrovaných mediálních společností ve střední a východní Evropě, zabývající se výrobou a distribucí audiovizuálního obsahu pro kina, domácí zábavu, televizi a nová média," podotkla Wyllie.

Filmová distribuční společnosti Bontonfilm tvoří zbytek zábavního impéria Bonton, jehož rozprodej začal v roce 2001.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy