Majitel Kofoly Samaras získal titul Podnikatel roku

ČTK ČTK
16. 2. 2012 7:23
Titul Technologického podnikatele roku si odnesl šéf společnosti Tescan Jaroslav Klíma
Foto: ČTK

Praha - Držitelem ocenění Podnikatel roku 2011 ČR se stal předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kofola Jannis Samaras.

Vítěznou trofej převzal ve středu večer v pražském Paláci Žofín z rukou ministra financí Miroslava Kalouska a Magdaleny Souček, vedoucí partnerky firmy Ernst & Young, která soutěž v ČR vyhlašuje od roku 2000.

Nyní bude mít šanci utkat se o titul světového podnikatele roku v Monte Carlu.

Titul Technologického podnikatele roku si odnesl předseda představenstva společnosti Tescan Jaroslav Klíma. Trofej Začínajícího podnikatele roku získal Marek Potysz ze společnosti Moje ambulance.

Letos byl udělen také titul Sociálně prospěšný podnikatel roku 2011, který obdržela Dolores Czudková z občanského sdružení Ergon - Chráněná dílna.

Kofolu pozvedl z prachu

Samaras se narodil v Československu řeckým rodičům. Svého otce Kostase dodnes považuje za svůj hlavní podnikatelský vzor.

Kofola je tu půl století. Podívejte se, jak se změnila

V roce 1990 začali podnikat s dalšími třemi společníky Reném Sommerem, Tomášem Jendřejkem a Reném Musilou. Kofola je nyní jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě a ve svých sedmi výrobních závodech na čtyřech trzích zaměstnává téměř 2000 lidí.

Soutěže Ernst & Young Podnikatel roku 2011 se mohl zúčastnit vlastník nebo manažer společnosti s minimálně 25procentním vlastnickým podílem. Musí odpovídat za výkon své společnosti a být aktivním členem jejího nejvyššího vedení. Společnost musí existovat minimálně dva roky.

 

Právě se děje

Další zprávy