Magnesia vs. Korunní. Spor minerálek jde znovu k soudu

ČTK ČTK
25. 9. 2012 16:33
Společnost Karlovarské minerální vody uspěla ve sporu u Nejvyššího soudu

Brno - Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) uspěla u Nejvyššího soudu ve sporu o údajně nekalou soutěž ze strany konkurenční Karlovarské Korunní.

Nejvyšší soud nařídil Vrchnímu soudu v Praze, aby se znovu zabýval žalobou KMV kvůli reklamám, které upozorňovaly na rizika spojená s nadměrným příjmem hořčíku a zdůrazňovaly vyvážené složení minerálky Korunní. Podle KMV reklamy poškozovaly značku Magnesia.

Karlovarské minerální vody v žalobě požadovaly zadostiučinění pět milionů korun a omluvu v denících a televizi. Dále firma chtěla, aby soud zakázal Karlovarské Korunní používat při propagaci některé informace. Šlo například o tvrzení, že některé minerálky obsahují příliš mnoho magnesia, zatímco jiné mají vyvážené složení.

Krajský soud v Plzni žalobu v roce 2009 zamítl, žádnou nekalou soutěž nezjistil. Vrchní soud v Praze pak sice uznal oprávněnost některých argumentů KMV, ale odvolání přesto v klíčových bodech zamítl. Nyní se musejí pražští soudci zabývat případem znovu.

Sporné reklamní spoty na Korunní uváděly, že vysoký obsah hořčíku v lidském těle může způsobit necitlivost, apatii či střevní potíže. Spoty zakončovalo sdělení, že správný poměr všech minerálních látek včetně hořčíku má přírodní minerální voda Korunní.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy