Loni přes tablety nakupovalo čtyřistakrát více lidí

Tereza Holanová Tereza Holanová
26. 1. 2012 12:30
Nákupy přes internet vzrostly o 30 procent, lidé více využili vyhledávače i srovnávače.
Foto: Thinkstock

Praha - V uplynulém roce přes internet nakupovalo o třetinu více lidí než v roce 2010. Stále více osob si přitom objednávalo zboží pře tablety a mobilní telefony. Vyplývá to z výzkumu agentury H1.cz. 

Počet zákazníků, kteří použili k on-line nákupu tablet, meziročně vzrostl o 420 procent.

"Technologie jde s dobou neustále dopředu a s ní i využívání moderních zařízení, k nimž mobilní telefon a tablet již neodmyslitelně patří," komentuje Václav Štrupl z H1.cz.

Samotné nákupy přes internetové vyhledávání vzrostly o 11 procent. Kromě toho lidé využívali také srovnávače, které jim umožňují zjistit, ve kterém e-shopu seženou danou věc nejlevněji.

Podle autorů zprávy zaznamenaly internetové obchody výrazný nárůst. "Před pár lety byly ještě v plenkách, avšak nyní je využívají statisíce lidí, kteří si bez nich běžné nakupování již nedokáží představit," doplňuje Štrupl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

"Naše země není otevřená". Američané začali vyhošťovat tábořící migranty z Haiti

Americké úřady začaly s vyhošťováním tisíců lidí původem z Haiti, kteří se tento týden utábořili na hranici mezi Mexikem a Texasem. Úřady dnes vypravily první tři lety na Haiti, řekl agentuře AP nejmenovaný zdroj. Bezpečnostní složky také zablokovaly vstup do Texasu z mexické strany. 

Tento týden dorazilo do okolí texaského města Del Rio z Mexika zhruba 14 tisíc lidí. Utábořili se u mostu, který spojuje mexický a texaský břeh řeky Rio Grande, tvořící hranici mezi Mexikem a USA. Většina migrantů je z Haiti, ale i zemí Střední Ameriky.

V sobotu americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že navýší přepravní kapacity pro vyhoštění lidí, kteří nezákonně překročili hranici. Ministerstvo uvedlo, že "naše hranice není otevřená, a lidé by se neměli vydávat na nebezpečnou cestu". Migranti by měli být navráceni do země původu, aniž by dostali možnost si podat žádost o azyl.

Další zprávy