Letecká show ve Farnborough: unikátní přistání i kontrakt za 87 miliard

Letecká show ve Farnborough: unikátní přistání i kontrakt za 87 miliard
Britský ministr obchodu Vince Cable pózuje v kokpitu A380 při zahájení týdenní přehlídky ve Farnborough
Dreamliner přistává ve Farnborough. Je to evropská premiéra. Výrobek Boeingu poprvé přeletěl oceán a dosedl na některém z letišť v Evropě.
Letoun při příletu na letiště pozdravil své obdivovatel zamáváním křídly.
Výkonný ředitel Boeingu Jim McNerney vystupuje z Boeingu 787 Dreamliner ve Farnborough. Dreamliner je prvním komerčním letadlem na světě vyrobeným z karbonových kompozit namísto hliníku.
Foto: Aktuálně.cz
Ekonomika Ekonomika
19. 7. 2010 13:34

V britském Farnborough začal světoznámý aerosalón a představitelé leteckého průmyslu doufají, že potvrdí oživení v sektoru, který se vzpamatovává z dvouleté krize. Ředitel prodeje Airbusu John Leahy se o víkendu vsadil s šéfem mateřské skupiny EADS Louisem Galloisem, že Airbus více než zdvojnásobí počet 131 zakázek, které firma získala od počátku roku do konce června. Ve Farnborough v neděli poprvé přistál Dreamliner a v pondělí byla uzavřena obří zakázka. Nová americká leasingová společnost Air Lease Corp. si objednala u Airbusa 51 letadel za 4,4 miliardy dolarů (86,5 miliardy korun).

 

Právě se děje

před 18 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 19 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy