Lesy po vichřici porušily zákon, rozhodli soudci

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
23. 1. 2012 11:10
Jejich rozhodnutí se liší od názoru antimonopolního úřadu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Lesy ČR měly v roce 2007 vypsat na těžbu dřeva po vichřici jen jednu soutěž a ne ji rozdělit na 80 menších tendrů. Tak rozhodl Nejvyšší správní soud (NSS) v Brně. Dal tak zapravdu firmě CE Wood, která toto rozdělení soutěže na těžbu napadla.

CE Wood se rovněž nelíbilo vymezení tendru a příliš krátké lhůty do deseti dnů od zveřejnění zakázky.

Nejvyšší správní soud se kauzou zabýval po Krajském soudu v Brně, který také před časem vynesl verdikt, že si Lesy ČR v tomto ohledu počínaly nezákonně.

ÚOHS dříve v této kazuze nic závadného nezjistil

O rozhodnutí Nejvyššího správního soudu informovala jeho mluvčí Petra Lavická. "Nejvyšší správní soud přisvědčil rozhodnutí krajského soudu; zadavatel nesprávně rozdělil tuto zakázku na více drobných a počínal si tak netransparentně," uvedla Lavická. Podle ní bude odůvodnění rozhodnutí k dispozici na webu soudu v nejbližších dnech.

Rozhodnutí soudců je zajímavé v kontextu toho, že případem se v minulosti zabýval také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ÚOHS a ten žádné pochybení nezjistil.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy