Kurz dolaru se po dvou měsících vrátil pod 20 korun

ČTK ČTK
21. 8. 2012 11:12
Další posilování se jeví jako pravděpodobná možnost
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Česká koruna dnes opět zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči dolaru se dopoledne dostala pod hranici 20 Kč/USD, a je tak nejsilnější za dva měsíce. Kolem 10:25 se obchodovala o 15 haléřů výše na 19,98 Kč/USD.

Proti euru si polepšila o tři haléře na 24,81 Kč/EUR.

"Vůči americkému dolaru se obchodování po dvou měsících vrátilo pod hranici 20 Kč/USD. Tržní sentiment je i nadále klíčovým faktorem korunových zisků. Makrodata naopak hrají v neprospěch koruny," uvedl analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák.

Další posilování je pravděpodobné

Vzhledem k momentálně převažující pozitivní náladě na trzích se jeví posilování koruny v dalších dnech až týdnech jako pravděpodobnější varianta, dodal.

Podle Tomáše Vlka z Patria Finance ze střední Evropy žádné důležité zprávy nejsou, situace ve světě je však pro zdejší měny podporou.

Euro vůči dolaru posiluje, kolem 10:25 bylo na 1,2414 USD/EUR. Trhy se podle Vlka zaobírají hlavně situací v eurozóně, jednáními o podmínkách řeckého úvěru nebo vyhlídkami na zásah Evropské centrální banky na podporu ekonomiky. "Euru mohou pomáhat vyšší sázky na zmírnění podmínek pro Řecko, nálada však v tomto ohledu může být značně proměnlivá," poznamenal Vlk.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy