Kurz dolaru se po dvou měsících vrátil pod 20 korun

ČTK ČTK
21. 8. 2012 11:12
Další posilování se jeví jako pravděpodobná možnost
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Česká koruna dnes opět zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči dolaru se dopoledne dostala pod hranici 20 Kč/USD, a je tak nejsilnější za dva měsíce. Kolem 10:25 se obchodovala o 15 haléřů výše na 19,98 Kč/USD.

Proti euru si polepšila o tři haléře na 24,81 Kč/EUR.

"Vůči americkému dolaru se obchodování po dvou měsících vrátilo pod hranici 20 Kč/USD. Tržní sentiment je i nadále klíčovým faktorem korunových zisků. Makrodata naopak hrají v neprospěch koruny," uvedl analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák.

Další posilování je pravděpodobné

Vzhledem k momentálně převažující pozitivní náladě na trzích se jeví posilování koruny v dalších dnech až týdnech jako pravděpodobnější varianta, dodal.

Podle Tomáše Vlka z Patria Finance ze střední Evropy žádné důležité zprávy nejsou, situace ve světě je však pro zdejší měny podporou.

Euro vůči dolaru posiluje, kolem 10:25 bylo na 1,2414 USD/EUR. Trhy se podle Vlka zaobírají hlavně situací v eurozóně, jednáními o podmínkách řeckého úvěru nebo vyhlídkami na zásah Evropské centrální banky na podporu ekonomiky. "Euru mohou pomáhat vyšší sázky na zmírnění podmínek pro Řecko, nálada však v tomto ohledu může být značně proměnlivá," poznamenal Vlk.

 

Právě se děje

před 28 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 1 hodinou

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy