Krušovice a Zlatopramen se propojí pod křídly Heinekenu

Redakce EKO
28. 4. 2008 13:30
Firmy získaly souhlas Pecinova úřadu
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Heineken

Praha - Po Královském pivovaru Krušovice se další firmou, která rozšíří skupinu Heineken, stane ústecká akciová společnost Drinks Union.

Firma to oznámila před měsícem. Dnes jí tento krok posvětil antimonopolní úřad.

"Tržní podíl subjektu vzniklého spojením ani v jednom případě nepřesáhne 15procentní hranici a zůstane tedy hluboko pod 25procentní úrovní, pod níž se má za to, že fúze nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže," uvedl šéf Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina.

Drinks Union je s roční produkcí necelý jeden milion hektolitrů třetí největší pivovarnickou skupinou v Česku.

Zastřešuje pivovary v Krásném, Velkém Březně, Lounech a Kutné Hoře. Jde tedy o značky Zlatopramen, Březňák, Louny, Dačický, Lorec, Jarošov a Pivrnec. Do firmy patří i likérka Granette.

Společnost loni utržila 1,3 miliardy korun a zaměstnává přes 500 lidí.

Nizozemský Heineken už v Česku vlastní pivovary Starobrno, Krušovice koupil loni. Nová koupě zvýší jeho podíl na trhu na 12 procent a posílí tak pozici trojky s celkovou kapacitou více než 1,9 milionem hektolitrů, uvedla firma.

Cena, za níž Heineken Drinks Union získá, nebude zveřejněna.

Čtěte více: 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy