Koruna po datech z ekonomiky klesla k euru i dolaru

ČTK ČTK
6. 2. 2013 12:25
Za pokles můžou hlavně čísla z průmyslu, která byla horší, než experti čekali

Praha - Česká měna dnes dopoledne po zveřejnění dat z tuzemské ekonomiky oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. Podle údajů serveru Patria Online byla krátce před 12:00 ve srovnání s úterním závěrem k euru níže o 11 haléřů na 25,73 Kč/EUR, vůči dolaru koruna klesla o sedm haléřů na rovných 19 Kč/USD.

"Česká měna začala dnešní obchodování oslabením po zveřejnění nových čísel z domácí ekonomiky. Propad průmyslu, ač ovlivněný kalendářem, byl výraznější, než se čekalo, výrazně spadla také stavební výroba. Přebytek obchodní bilance se výrazněji smrskl vlivem slabšího vývozu. Tyto informace podpořily spekulace na agresivnější rétoriku proti koruně na dnešním jednání centrální banky," uvedl analytik Patria Finance Tomáš Vlk.

Euro k dolaru dnes oslabuje na 1,3530 USD/EUR. Pozornost trhů podle Vlka nadále poutají politické zprávy z periferie eurozóny a pohyb dluhopisů a také očekávání, jak na poslední vývoj zareaguje ve čtvrtek Evropská centrální banka.

 

 

Právě se děje

před 31 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy