Komerční banka vydělala přes 13 miliard korun za rok

Ekonomika Ekonomika
16. 2. 2011 8:35
Dividenda bude pravděpodobně 270 korun na akcii, o stovku víc než před rokem
Logo Komerční banky
Logo Komerční banky | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Komerční banka loni zvýšila čistý zisk o 21,1 procenta na 13,33 miliardy korun. Firma své výsledky oznámila před středečním ranním otevřením burzy v Praze, kde se s jejími akciemi obchoduje.

Lepší výsledky odůvodňuje mírným nárůstem výnosů, úsporami provozních nákladů a značným snížením nákladů rizika.

Dividenda o 100 Kč vyšší

Představenstvo KB proto navrhne vyplatit dividendu ve výši 270 korun na akcii, což je o sto korun více než loni. Banka tak na dividendách rozdělí přes 10 miliard korun.

"Pokrok byl méně výrazný v segmentech drobného bankovnictví, které bylo ovlivněno přetrvávající vysokou mírou nezaměstnanosti a utlumeným trhem nemovitostí. Vývoj v podnikovém segmentu na druhou stranu potvrdil, že dobrá výkonnost exportních odvětví přispěla ke stabilizaci a oživení činnosti v širší ekonomice," uvedla banka v oficiální zprávě.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy