Kellnerův spojenec z realit prodělal 731 milionů korun

jem
25. 11. 2009 16:52
Developeři hledají cestu z krize. Zatím marně.
Multifunkční projekt EUROPORT v centru letiště Praha-Ruzyně. Nabízí kombinaci hotelu, nákupní galerie, kanceláří a parkingu. Dokončen byl v roce 2007
Multifunkční projekt EUROPORT v centru letiště Praha-Ruzyně. Nabízí kombinaci hotelu, nákupní galerie, kanceláří a parkingu. Dokončen byl v roce 2007 | Foto: ECM

Praha - Česká developerská společnost ECM REI vykázala za posledních devět měsíců ztrátu 28,08 milionů eur (zhruba 731 milionů korun).

Vyplývá to z dnes zveřejněné tiskové zprávy firmy. Za stejné období roku 2008 firma prodělala 22,15 milionu eur (kolem 576 milionů korun).

Čisté výnosy z pronájmu ECM se letos od ledna do září meziročně zvýšily na 11,8 milionu eur (zhruba 307 milionů korun).

O tom, jak mohutně globální ekonomická krize developery zasáhla, svědčí i poslední výsledky konkurence. Ztráta Orka se od ledna do září 2009 prohloubila na 201,2 milionu eur, tedy asi na 5,2 miliardy korun. Za stejné období loňského roku činila ztráta firmy 29,8 milionu eur (kolem 761 milionů korun).

Analytici očekávali ztrátu kolem 26,4 milionu eur. Šéf ECM Milan Janků v říjnu odhadl, že firma vykáže ztrátu i za celý letošní rok.

Společnost ECM založil v roce 1991 Milan Janků. Firmu s akciemi na pražské burze v současnosti kontroluje prostřednictvím společnosti ECM Group. Společně se skupinou PPF Petra Kellnera vytvořil letos Janků realitní PPF ECM Holding.

Za jakými stavbami stojí ECM? Podívejte se v galerii

Mezi největší projekty firmy patří soubor kancelářských budov v Praze na Pankráci.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy