Kellnera zařadili mezi nejvlivnější podnikatele

ČTK ČTK
28. 1. 2010 10:01
Podle Financial Times český miliardář náleží do skupiny 50 nejvýznamnějších podnikatelů z rozvíjejících se zemí

Praha - Do skupiny takových osobností, jako je Ratan Tata z indické Tata Group, Alexej Miller z největší ruské ropné společnosti Gazprom nebo Graham Mackay z jihoafrické pivovarnické firmy SAB Miller, vlastníka Plzeňského Prazdroje, zařadil britský deník Financial Times také Petra Kellnera.

List ho jmenoval mezi padesáti nejvýznamnějšími podnikateli z rozvíjejících se zemí, kteří výrazně přispívají k silnému ekonomickému růstu svých regionů.

V seznamu jsou hlavně Číňané a Indové

V seznamu převažují podnikatelé z Asie, celá polovina jich je z Číny, Indie a Indonésie. Mezi padesáti jmény jsou jen tři ženy.

Petr Kellner, majitel finanční skupiny PPF, je považován za nejbohatšího Čecha. Jeho majetek odhadl americký časopis Forbes vloni v listopadu na šest miliard dolarů (111 miliard korun).

Financial Times sleduje skupinu zemí BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína) a další rozvíjející se země již delší dobu. Právě ekonomika těchto regionů zaznamenala v posledních letech prudký růst.

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy