Karlovarský porcelán rozdává výpovědi 1100 zaměstnanců

Ekonomika Ekonomika
26. 1. 2009 10:35
Výroba je zajištěna do dubna
Ozdobené porcelánové tácy právě vyjely z poslední vypalovací pece. Zbývá je pečlivě zabalit a odeslat k zákazníkovi.
Ozdobené porcelánové tácy právě vyjely z poslední vypalovací pece. Zbývá je pečlivě zabalit a odeslat k zákazníkovi. | Foto: Ondřej Besperát

Nová role - Karlovarský porcelán tento týden propustí přibližně 1100 zaměstnanců. Pracovní poměr by jim měl skončit v závěru března, do této doby je zajištěna výroba. Tento krizový scénář by mohl zvrátit jen prodej největší tuzemské porcelánky, která je od 10. prosince v konkurzu. Uvedl to dnes insolvenční správce KP Tomáš Čermín.

Generální ředitel Karlovarského porcelánu Vlastimil Argman v neděli prohlásil, že rozdání výpovědí je zatím pouze preventivní opatření pro případ, že firmu nikdo nekoupí. Předběžný zájem projevilo několik kupců.

"S nadlidským úsilím se daří udržet porcelánku v provozu řady týdnů. Musíme stanovit nějaký termín, do něhož bychom se měli posunout dále. Tím je právě konec března," řekl Argman.

Oficiální nabídky mohou zájemci o odkoupení podniku podávat ještě do konce tohoto týdne. Ani pak ale není prodej vyloučen.

Předběžné nabídky potencionálních zájemců hodlá věřitelský výbor vyhodnotit počátkem února. "Potom bude mnohem jasnější, zda porcelánka i nadále bude vyrábět," uvedl Čermín.

Za jakou cenu by bylo možné porcelánku prodat, je podle Čermína v úrovni spekulací. "Toto rozpětí se může pohybovat mezi 200 miliony až jednou miliardou korun," dodal.

Karlovarský porcelán je největším českým výrobcem užitkového porcelánu.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy