Jiřího Rusnoka v čele ING nahradí Renata Mrázová

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
25. 6. 2013 16:39
Nový premiér skončí ve funkci předsedy představenstva ING Penzijní společnosti
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Nový premiér Jiří Rusnok, kterého dnes jmenoval prezident republiky Miloš Zeman, skončí k 30. červnu ve funkci předsedy představenstva ING Penzijní společnosti.

Online deníku Aktuálně.cz to řekla mluvčí společnosti Daniela Velová, která dodala, že Rusnok o svém konci v čele společnosti s předstihem informoval její zástupce, kteří jeho rozhodnutí respektují.

Ve funkci, kterou zastával od roku 2006, ho nahradí Renata Mrázová, generální ředitelka pojišťovací části ING.

Rusnok ještě v minulém roce působil také jako ředitel Asociace penzijních fondů. Funkce se ale vzdal v momentě, kdy se ING rozhodlo pro neúčast v tehdy nově budovaném druhém pilíři.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy