Ježek a Černá Hora budou dražší, je málo ječmene

Veronika Skálová Veronika Skálová
16. 9. 2010 15:04
Všechny značky sdružené pod K Brewery Group podraží, v průměru o 4,5 procenta.
Všechny pivovary ve skupině K Brewery podraží, kvůli slabé úrodě sladového ječmene. Ilustrační foto.
Všechny pivovary ve skupině K Brewery podraží, kvůli slabé úrodě sladového ječmene. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jihlava - Dražší pivo budou od října kupovat příznivci značek sedmi pivovarů sdružených ve skupině K Brewery Group.

Jak informovala ČTK, pivovary nastaví ceny desetistupňových i jedenáctistupňových piv na stejnou úroveň. Pro některé značky tak bude zdražení větší, pro jiné mírnější.

Jedním z důvodů zdražení je letošní slabá úroda sladového ječmene. Do skupiny patří například pivovary v Jihlavě, Protivíně, Hlinsku, Uherském Brodě, Vysokém Chlumci, Hradišti nad Jizerou a Černé Hoře na Blanensku. Loni skupina zvýšila prodej piva o sedm procent na 850 tisíc hektolitrů.

Letos je možné, že produkce dál poroste. Jen jihlavský pivovar v letošním roce zvýšil výrobu za osm měsíců o 53 procent. Říjnové zdražení je pro Ježka první po dvou letech.

"Jihlavský Ježek i po zdražení zůstane jedním z nejlevnějších na trhu," upozornil obchodní ředitel jihlavského pivovaru Miloš Vostrý. Jihlavský pivovar navíc hraje na patriotskou notu - na Vysočině prodá až 88 procent své produkce.

Nyní regionální pivovary sdružené pod jednu značku připravují novou kampaň s názvem Cesta pivních znalců. Tento projekt má představit výrobky skupiny. Za jeden rok by měl představit v padesáti vybraných restauracích celkem 24 druhů piva.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy