Igráček se vrátí. V obchodech bude v polovině srpna

Ekonomika Ekonomika
20. 7. 2010 8:45
Populární hračka vznikla před 34 lety

Nové Veselí - Již v půli srpna se opět objeví na pultech v hračkářských oddělení obchodů populární plastová figurka Igráček. O tom, že výrobce hraček Efko-karton v Novém Veselí na Žďársku koupil práva na používání značky od podnikatele Lubomíra Bláhy, informují Hospodářské noviny.

Dosud hrozilo, že Efko bude muset pro Igráčka vymyslet i nové jméno, píše list. Kupní cenu společnost nechtěla zveřejnit.

Bláha vlastnil značku Igráček od loňska na základě licenční smlouvy s bývalým šéfem zkrachovalého družstva Igra Oldřichem Maškem.

Původní Igra zkrachovala

Formy na výrobu figurek získalo Efko od firmy All Toys podnikatele Jaroslava Novozámského, který v roce 2007 koupil majetek zkrachovalé Igry.

Osmicentimetrová figurka se zrodila v roce 1976. Vymysleli ho návrháři Jiří Kalina a Marie Krejchová. Figurka mívala desítky podob. Nyní se začne znovu vyrábět jen několik z nich. Například půjde o kuchaře, policistu či zdravotní sestřičku. V budoucnosti by měl být na trhu i igráček na lyžích či na skateboardu.

Cena nejmenšího balení s postavičkou a nářadím by prý neměla přesáhnout 80 korun.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy