Jak vznikají auta v Nošovicích? Podívejte se

Jak vznikají auta v Nošovicích? Podívejte se
Lis je velký jako dům a je schopný vyvinout gigantickou sílu.
Vylisované díly (v tomto případě zadní čela) jsou připravené k další fázi výrobního procesu.
Ve svařovně se lidská obsluha prakticky nevyskytuje.
Dlouhé řady robotů vše zvládají samostnatně.
Foto: Radek Pecák
10. 10. 2009 11:37

Jedna z nejmodernějších továren v Evropě, automobilka Hyundai v Nošovicích, už naplno vyrábí vozy s označením i30. Podívejte se dovnitř firmy, které se zatím jako zázrakem netýká tlumení výroby kvůli krizi.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy