Hušákovi v žalobě spočetli vše. Plat, kuchaře i klášter

Zdeněk John
12. 4. 2013 10:04
ČSTV podává žalobu na někdejšího šéfa Sazky, deník Insider přinesl detaily
Aleš Hušák. Někdejší šéf Sazky o sobě říká, že je euroobčan. Hodně času nyní tráví na Menorce.
Aleš Hušák. Někdejší šéf Sazky o sobě říká, že je euroobčan. Hodně času nyní tráví na Menorce. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Aleš Hušák sice píše knihu o pádu Sazky, ale už nebude první, kdo krach loterijního gigantu vylíčí do nejmenších detailů, píše v pátečním vydání deník Insider.

Insider se dostal k textu žaloby, kterou na Hušáka právě dnes podala ČSTV, někdejší největší akcionář firmy. Po bývalém generálním řediteli Sazky v ní požaduje necelou miliardu korun a omluvu. Insider píše, že čtyřiačtyřicet stran žaloby a 144 příloh je dosud nejobsáhlejším popisem největšího krachu posledních let v tuzemské ekonomice.

Nový šéf ČSTV Miroslav Jansta plánuje zveřejnit detaily žaloby v pondělí, pro ČSTV ji připravila advokátní kancelář Rozehnal a partneři.

V žalobě se uvádějí některá už známá fakta, například že Hušákův hrubý základní plat činil v jeho nejlepším roce přes 50 milionů korun. Právníci mu vyčítají také pronájmy soukromého letadla na účet firmy, nákupy nemovitostí (zámku nebo kláštera), mnohamilionové kontrakty s poradenskými firmami. Především ale výstavbu dnešní O2 areny, která nakonec podle žaloby stála devět miliard korun a stáhla Sazku ke dnu.

"Text žaloby jsem neviděl, takže se k němu nemohu vyjádřit," řekl Hušák Aktuálně.cz a dodal: "Osvědčuji ale, že při řízení Sazky jsem vždycky ctil zákony, rozhodnutí představenstva a valné hromady, tedy akcionářů."

Hušák ale říká, že se na případný soudní spor těší: "Bude na protistraně, aby nesla důkazní břemeno. Třeba se přitom ukáže, do jaké míry k celé věci přispěli pánové Jansta a Kejval (předseda ČOV - pozn. red.)."

Čtěte v placeném deníku Insider:

Co přesně vyčítají Hušákovi? Popis toho, jak Hušák vedl Sazku a proč je součástí žaloby i jeho pamětní deska - více zde.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Senát chce zvýšit kompenzační bonus na 667 korun denně

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla dnešní senátní úpravu odmítnout.

Senát přes nesouhlas ministryně rozhodl také o tom, že nárok na takzvaný kompenzační bonus by měli mít i podnikatelé bez provozoven, jejichž činnost byla opatřeními omezena z alespoň 80 procent. Patří mezi ně podle lidovců někteří kadeřníci, kosmetičky, maséři nebo fotografové.

Horní komora rovněž schválila návrh, podle něhož by vláda měla doplatit obcím a krajům výpadek příjmů, o který byly připraveny v důsledku výplaty kompenzačních bonusů. Schillerová to odmítla, návrh je podle ní "nesplnitelný", neboť ve státním rozpočtu na to nejsou peníze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezident Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin

Prezident Miloš Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin. Myslí, že jeho hlavním faktorem je závist vůči úspěšnějšímu národu nebo rase. Po zdrojích a faktorech holokaustu je podle něj nutné pátrat. Prezident to řekl v projevu na dnešním on-line česko-izraelském setkání, které se konalo u příležitosti dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti a které na Facebooku přenášelo ministerstvo zahraničí. Hlava státu zároveň uvedla, že Evropská unie je striktně pro Palestinu, která je proteroristická. Írán podle Zemana hovoří o vyhlazení Izraele z mapy, což považuje za jinou podobu holokaustu. Český překlad prezidentova projevu v angličtině na webu zveřejnil Hrad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy