Hovězí s příměsí koňského masa pocházelo z Polska

ČTK ČTK
27. 1. 2013 7:15
Tesco, které působí rovněž v Česku, už všechny produkty společnosti stáhlo z prodeje
Foto: Reuters

Dublin - Hovězí s příměsí koňského masa, které irský výrobce hamburgerů Silvercrest dodával ve svých produktech maloobchodnímu řetězci Tesco a dalším prodejcům, pocházelo z Polska.

Uvedlo to irské ministerstvo zemědělství.

Tesco, které působí rovněž v České republice, již dříve všechny produkty od společnosti Silvercrest stáhlo z prodeje.

Podle odborníků na bezpečnost potravin nepředstavuje příměs koňského masa pro zákazníky žádné riziko. Případ nicméně vyvolal pochybnosti ohledně fungování systému dodávek potravin, napsala agentura Reuters.

Podíl koňského masa v produktu nabízeném Tescem byl velký, celých 29 procent, oznámil irský úřad pro ochranu spotřebitele.

V dalších testovaných hamburgerech zase kontrola odhalila DNA prasat. "Pro některé náboženské skupiny nebo lidi, co vepřové maso nejedí, je nález prasečí DNA neakceptovatelný," sdělily irské úřady.

Na obalech přitom bylo uvedeno pouze hovězí maso.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy