Heineken prodal méně piva, bodoval s velkými lahvemi

Veronika Skálová Veronika Skálová
4. 4. 2011 12:31
Pivovary Heinekenu snížily prodej méně než byl český průměr
Heineken v Česku sdružuje pivovary Krušovice, Starobrno, Velké Březno a Krásné Březno.
Heineken v Česku sdružuje pivovary Krušovice, Starobrno, Velké Březno a Krásné Březno. | Foto: Heineken

Praha - Dopady krize i vyšší spotřební daň v loňském roce tlumily chuť Čechů na piva z pivovarů skupiny Heineken.

Společnost oznámila, že spotřeba tuzemských značek, které zastřešuje, klesla v loňském roce o 4,1 procentního bodu, snížil se také export jejích značek s výjimkou Krušovic.

Krušovické pivo tvoří 44 procent z celého exportu Heinekenu z Česka a zvýšení jeho vývozu o 6 procent bylo ovlivněno příznivou situací v Rusku i expanzí na Slovensku.

Navzdory poklesu spotřeby se ale zvýšil zájem o novinky. "Rok 2010 byl pro nás ve znamení inovací, které tvořily 24 procent našich prodaných objemů.  Abych jmenoval aspoň ty hlavní, jsou to především  Maxilahve pro Zlatopramen, Starobrno a Březňák, Draughtkeg pro Krušovice a Heineken nebo náš výčepní systém Orion, díky kterému můžeme nabízet výhody tankového piva také menším restauracím a hospodám," uvedl generální ředitel skupiny v Česku Etienne Strijp.

Celkově společnost v Česku uvařila 2,3 milionu hektolitrů piva. Skupina ale upozornila, že i přes pokles domácí spotřeby si vedla lépe, než je průměr pivovarů za loňský rok. Podle Českého svazu pivovarů a sladoven se totiž spotřeba piva v Česku loni snížila o 7,9 procenta.

Skupina Heineken, která je třetí největší pivovarnickou firmou na světě, v České republice sdružuje pivovary Starobrno, Královský pivovar Krušovice, Velké Březno a Krásné Březno.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy