Fortuna zvýšila ve čtvrtletí zisk na 11,3 milionu eur

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
7. 5. 2013 9:39
Výsledek se meziročně zlepšil o více než třetinu, pomohlo hlavně online sázení
Foto: Fortuna

Praha - Sázková společnost Fortuna Entertainment Group hospodařila v prvním čtvrtletí letošního roku se ziskem ve výši 11,3 milionu eur.

V meziročním srovnání si tak polepšila o více než třetinu. Na výrazném zlepšení se nejvíce podílelo online kurzové sázení, které vykázalo dvouciferný nárůst.

"Navíc jsme poprvé ve čtvrtletí vykázali hodnotu EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů) také v loterii. To rovněž podpořilo naše hospodaření," komentuje pro online deník Aktuálně.cz Radim Haluza, generální ředitel společnosti  Fortuna Entertainment Group.

Podle něj dosáhl segment loterie zisku EBITDA ve výši 40 tisíc eur v porovnání se ztrátou 1,2 milionu eur z prvního čtvrtletí loňského roku. Firma tak dostála svému cíli, být během prvního pololetí letošního roku zisková i v loteriiích. 

Ve sledovaném období Fortuna přijala sázky v hodnotě 141,2 milionu eur. To představuje 24procentní meziroční nárůst oproti stejnému období loňského roku a 5,5procentní nárůst v porovnání s předchozím čtvrtletím. Nejvtěší měrou se na přijatých sázkách podílelo s 137,1 milionu eur sportovní sázení.

Celková výše hrubých výher vzrostla o devět procent na 33,5 milionu eur, přičemž hrubé výhry ze sportovního sázení po internetu se zvýšily o třetinu na 13,6 milionu eur.

Fortuna současně potvrdila, že plánuje na nadcházející valné hromadě navrhnout výplatu dividendy ve výši 0,67 eura na akcii. Celkem tak na dividendách hodlá vyplatit z loňského zisku a nerozděleného zisku let minulých 34,8 milionu eur.

Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009 a stala se největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Vedle Česka působí i na slovenském nebo polském trhu. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy