Firmy šetří na reklamě. Výdaje jsou nejnižší za 3 roky

ČTK ČTK
20. 10. 2011 11:02
Snížily se i výdaje do reklamy na internetu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Stock

Praha - Nejméně prostředků za poslední tři roky vložili v letošních třech čtvrtletích zadavatelé do reklamy. Částka 36,5 miliardy zmaená meziroční pokles o 3,4 procenta. Na setkání Unie vydavatelů to řekl Tomáš Škoda ze společnosti Kantar Media.

Údaje vycházejí z ceníků za reklamu.

Proti výsledkům z prvního pololetí se ale pokles zpomalil. Tehdy se reklamní trh meziročně propadal o 5,2 procenta.

Půlka výdajů šla do televizní reklamy

Největší část investic v období od ledna do září šla do televizní reklamy, a to téměř polovina. Do reklamy v novinách a časopisech firmy vložily 32,5 procenta. Do reklamy na internetu šlo 7,8 procenta a do reklamy v rozhlase 2,3 procenta.

V meziročním srovnání většina médií klesla. Týká se to dokonce i internetu. Polepšila si jedině televize, u níž investice do reklamy vzrostly o 1,5 procenta. Investice do reklamy v rozhlase se snížily o 0,06 procenta, do tisku o 10,5 procenta, do internetu o 1,5 procenta a do kina o 14,3 procenta.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy