Evropa hlásí rekordní nezaměstnanost, ČR je 5. nejlepší

Petr Kučera Petr Kučera
2. 5. 2012 12:22
Za rok přibylo 2,1 milionu nezaměstnaných, v celé EU je jich téměř 25 milionů
Nejhorší situace je ve Španělsku (fotografie z tamní stávky).
Nejhorší situace je ve Španělsku (fotografie z tamní stávky). | Foto: Reuters

Brusel - Nezaměstnanost v eurozóně vzrostla v březnu na rekordních 10,9 procenta. V celé Evropské unii nicméně zůstala na únorové hodnotě 10,2 procenta.

Vyplývá to z nejnovějších údajů statistického úřadu Eurostat. Národní hodnoty jsou přepočítány podle jednotné metodiky.

Česká republika má z 27 zemí pátou nejnižší nezaměstnanost, v březnu podle jednotné metodiky klesla o jeden procentní bod na 6,7 procenta.

V celé Evropské unii je podle odhadů Eurostatu bez práce 24,77 milionu lidí, oproti únoru jich přibylo 193 tisíc. Oproti loňskému březnu přibylo 2,1 milionu nezaměstnaných.

Nejnižší nezaměstnanost mají i nadále Rakousko (čtyři procenta) a Nizozemsko (pět procent), nejvyšší Řecko (21,7 procenta) a Španělsko (24,1 procenta).

Graf uvádí březnová data s výjimkou Velké Británie a Řecka (ke konci ledna), Estonska, Litvy a Lotyšska (ke konci prosince).

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jste nezaměstnaní nebo chcete práci změnit? Široká nabídka práce v celé republice. 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy