Evraz Vítkovice Steel zavře továrnu. Zatím nepropouští

Veronika Skálová ČTK Veronika Skálová, ČTK
30. 6. 2010 15:45
Uzavření továrny má být jen dočasné.
Uzavření ocelárny v Ostravě má být jen dočasné.
Uzavření ocelárny v Ostravě má být jen dočasné. | Foto: Eva Matějková

Ostrava - Vítkovická ocelárna Evraz, která patří ruské ocelářské skupině Evraz Group, od čtvrtka 1. července uzavře dočasně ocelárnu v Ostravě.

Zatím se však podle zjištění ČTK nechystá propustit žádného z 320 zaměstnanců ocelárny. Důvodem jejího uzavření je krach jednání s ocelárnou ArcelorMittal Ostrava o cenách železa.

Evrazu se nelíbí ceny, za jaké ArcelorMittal železo nabízí. Ten námitky odmítá s tím, že jde o ceny běžné na trhu. Zatím se obě znesvářené společnosti dohodly na základním vzorci pro výpočet konečné ceny, ale jednání stále nejsou u konce.

Evraz zatím jednání s Mittalem docela nevzdala a to je i důvod, proč lidé zatím nepřijdou o práci. Mají zůstat na svých pracovních pozicích či v pohotovosti, aby v případě dohody s Mittalem mohli okamžitě zahájit výrobu.

Tuto dohodu potvrdili také odboráři Evrazu. "Pracovníci budou dělat to, co se normálně během roku nestihlo, tedy například údržbové a čistící práce," uvedl šéf odborů Rostislav Fromelius. Dodal, že doufá, že se obě společnosti dohodnou.

Pokud se nepodaří dosáhnout dohody do začátku srpna, lidé z ostravské ocelárny dostanou práci v dalších provozech společnosti Evraz Vítkovice Steel. Zatímco se zastaví život v ocelárně, válcovny budou pokračovat dál ve stejném tempu jako v uplynulých měsících.

"Dodávky bram pro válcovny budou pokryty dodavateli ze Slovenska, Ukrajiny, Turecka a ze závodu Evraz Group NTMK v Rusku," řekl ČTK mluvčí společnosti Jaromír Krišica.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy