Euronics může ovládnout firmu ETA. ÚOHS není proti

Ekonomika Ekonomika
11. 11. 2011 15:09
Eta je ve zrátě a výroba byla přestěhována z Hlinska do Milotic nad Bečvou

Brno - Už nic nebrání tomu, aby společnost HP Tronic Zlín, spolumajitel řetězce elektroprodejen Euronics, koupil firmu ETA Hlinsko.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž fúzi povolil. "Nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

>Podle něj bude tržní podíl spojením vzniklého subjektu nižší než 15 procent. Proto úřad fúzi povolil bez podmínek. Transakci posuzoval od poloviny října.

Generálního ředitel společnosti HP Tronic Daniela Večeři již dříve informoval, že koupě společnosti ETA je významným krokem k naplnění strategie HP Tronic na trhu drobných domácích spotřebičů. "Máme s distribucí této jedinečné značky dlouholeté zkušenosti a její pevné začlenění do našeho portfolia nám umožní lépe řídit vývoj produktů a pružněji reagovat na měnící se potřeby zákazníků," uvedl k transakci.

ETA je ve ztrátě

V polovině roku byla výroba firmy ETA z Hlinska přesunuta do Milotic nad Bečvou na Přerovsku. Firma propustila 50 z 255 zaměstnanců. V Hlinsku zůstal ekonomický úsek, centrální sklad, servis a část obchodního oddělení.

ETA Hlinsko, která od roku 1943 vyrábí a prodává domácí spotřebiče, prohloubila loni podle předběžných neauditovaných výsledků ztrátu o šest milionů na 25 milionů korun.

Firma HP Tronic Zlín, založená v roce 1990, je lídrem na českém trhu domácích elektrospotřebičů, spotřební elektroniky, mobilních telefonů a fotoaparátů. Vlastní a provozuje síť 35 maloobchodních prodejen, které jsou součástí evropské sítě Euronics.

Majitelé dalších 145 prodejen Euronics v České republice jsou akcionáři společnosti Euronics ČR. V Česku tato firma evropskou značku Euronics zastupuje. V roce 2010 dosáhla společnost HP Tronic tržeb 7,1 miliardy korun.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy