ECM snižuje náklady, propustila pětinu lidí

Ekonomika Ekonomika
27. 11. 2008 11:40
ECM Real Estate Investments hospodařila se ztrátou 555 milionů korun

Praha - Společnost ECM Real Estate Investments (ECM REI) propustila přibližně pětinu zaměstnanců. Firma zrušila divizi pro expanzi ve střední a východní Evropě a divizi pro bytovou výstavbu v Česku. Z původních 124 zaměstnanců tak výpověď dostalo 25, nejde ale o konečné číslo., jak dnes potvrdil viceprezident firmy pro korporátní záležitosti Antonín Jakubše.

Realitní společnost ECM Real Estate Investments hospodařila za prvních devět měsíců roku se ztrátou 22,15 milionu eur (zhruba 555 milionů korun). Konsolidované, neauditované výsledky zveřejnila společnost v dnešní tiskové zprávě.

Ztráta je tak hlubší, než očekával trh. Analytici totiž předpovídali,  že se ECM za tři čtvrtletí propadne do ztráty těsně kolem dvaceti milionů korun.

Za stejné období loňského roku přitom ECM vykázala čistý zisk 4,4 milionu eur (zhruba 112 milionů korun).

Z finančních výsledků je patrné, že v ECM enormně vzrostly administrativní náklady. Ty představovaly  přibližně 11,1 milionu eur, což znamená, že meziročně vzrostly o 61 procent. Důvodem jsou prý náklady, které souvisejí s expanzí do Ruska, Číny a Polska.

Společnosti ECM REI se však daří zvyšovat výnosy z nájmů. O 32 procent, a to na 8,4 milionu eur, firma zvýšila čisté výnosy z pronájmů. Tržby z nájmů ovlivnil především pronájem budovy City Empiria a mrakodrapu City Tower v Praze a administrativních center v Ostravě a Plzni.

Společnost vznikla  v roce 1991 a její akcie se nyní obchodují na pražské burze. Firma patří mezi největší developerské společnosti v Česku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl dnes novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 37 policistů, což je desetina dosavadního stavu. Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

před 1 hodinou

Sdruženář Pažout obsadil v Oberstdorfu životní 19. místo

Sdruženář Ondřej Pažout obsadil v závodě Světového poháru v Oberstdorfu 19. místo a nejlepší výsledek v kariéře mu vynesl první body v sezoně. Výbornou formu z poslední doby potvrdil dva týdny před začátkem mistrovství světa v Planici vítěz prestižní minisérie Seefeld Triple Johannes Lamparter, který si devátou výhrou v seriálu upevnil vedení v průběžném hodnocení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy