Daňový bonus místo stravenek nechceme, říká 93 % lidí

Ekonomika Ekonomika
21. 10. 2011 11:36
Informovanost roste, stále více lidí odmítá daňový bonus, který má nahradit oblíbené stravenky

Praha - Daňový bonus si nechte, chceme mít i dál stravenky, vzkazují vládě nepřímo Češi. Drtivá většina z nich se v tomto smyslu vyslovila v průzkumu agentury Factum Invenio, který se týkal právě zvažovaných změn v daňových úlevách souvisejících se stravováním zaměstnaců.

Současný systém daňového zvýhodnění stravenek je správný podle více než 93 procent dotázaných.

Ministerstvo financí jej však chce změnit a namísto daňového zvýhodnění stravenek dát zaměstnancům takzvaný daňový bonus ve výši 3 tisíc korun ročně. Pracující by tak ale na jídlo dostali vlastně o 6 tisíc méně, právě 9 tisíc ročně je současný příspěvek na stravování jednoho zaměstnance.

Tuto náhradu podle průzkumu Facum Invenio odmítá naprostá většina, přesněji 92,9 procenta ekonomicky aktivních obyvatel.

Těch, do se změnou nesouhlasí tak za rok výrazně přibylo.  V průzkumu na stejné téma z roku 2010  totiž daňový bonus odmítalo jen 65 procent dotázaných.

"Důvodem může být, že lidé už dnes lépe chápou, co jim připravované zrušení daňové podpory stravování a její nahrazení daňovým bonusem může přinést a naopak vzít," uvedla agentura ve zprávě.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 4 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy