ČSA si nechají charterové lety. Travel Service neuspěl

Radek Pecák Radek Pecák
8. 3. 2010 15:06
Charterové lety bude provozovat nová dceřiná společnost aerolinií
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - České aerolinie neprodají firmě Travel Service svoji charterovou divizi. O tom, že se rozhodly nepřijmout nabídku strategické spolupráce v oblasti charterové dopravy, kterou jim před několika týdny předložil Travel Service, informovaly dnes obě firmy.

Podle mluvčí ČSA Hany Hejskové společnost upřednostnila vyčlenění služeb nepravidelné přepravy do dceřiné společnosti. "Ta bude na trhu charterů podnikat samostatně," dodala Hejsková.

Sdělila, že nabídkou strategické spolupráce se management i orgány společnosti zabývaly při mnoha detailních jednáních. "Výsledky jednání však nenaplnily naše očekávání, proto jsme se rozhodli nabídku neakceptovat. Budeme se nyní držet filosofie holdingového uspořádání společnosti. Jsem přesvědčen o tom, že v tuto chvíli je tato cesta pro firmu prospěšnější," uvedl předseda představenstva a prezident Českých aerolinií Miroslav Dvořák.

Jablkem sváru byla konkurenční doložka

Veškeré kontrakty, které ČSA uzavřely s klienty charterů, budou nadále platné. Podle ujištění ČSA plynule přejdou na nový komerční subjekt.

Další informace o nové samostatné společnosti představí České aerolinie po schválení dozorčí radou.

Travel Service podle své mluvčí Vladimíry Dufkové nad nezdarem jednání vyjádřil lítost. "Důvodem ztroskotání jednání o prodeji části ČSA byl rozdílný názor na znění a trvání konkurenční doložky, která měla přímou vazbu na cenu dojednávané transakce," sdělila Dufková v tiskovém prohlášení.

 

 

 

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy