Co se děje s vodou v pivovaru

Co se děje s vodou v pivovaru
Kolem starých budov vznikla v krušovickém pivovaru řada nových a spotřeba vody logicky rostla.
Voda, která teče do varny, se nakonec ocitne v pivu.
Z vrtů, kterých má pivovar v lese celkem pět, teče voda sedm kilometrů dlouhým potrubím do úpravny.
Vrty jsou uprostřed nádherné přírody.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
11. 10. 2013 15:00

Každý půllitr piva obsahuje 95 procent vody. Při vaření se jí ale použije několikanásobně více - v běžných průmyslových pivovarech jde o čtyři až osm hektolitrů vody na hektolitr uvařeného piva. Podívejte se, jak to vypadá v praxi.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Fotbalisté Brazílie zahájili mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 3:0 na Venezuelou, která těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos. Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj dnes. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:

Skupina B:

Brazílie - Venezuela 3:0 (1:0)

Branky: 23. Marquinhos, 64. Neymar z pen., 89. Barbosa.

Kolumbie - Ekvádor 1:0 (1:0)

Branka: 42. Cardona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy