ČKA zná první vítěze posledních dluhů

aju
14. 12. 2006 16:30
Praha - Česká konsolidační agentura dnes dostala závazné cenové nabídky od uchazečů o odkup posledního velkého bloku pohledávek.

Zná tak pravděpodobné vítěze pro dva balíky, které mají dohomady účetní cenu přesahující 27 miliard korun. Dluhy jsou rozděleny na konkurzní a nekonkurzní - první z nich mají hodnotu 23 miliard, čtyři miliardy pak představují nekonkurzní pohledávky.

Větší balík, v němž je schováno na 800 pohledávek, by měla získat společnost Global Financial Restructuring Czech, která nabídla bezmála 900 milionů korun. Je to nejvíc z šesti uchazečů a vítěznou má být právě nejvyšší nabídka. Konečné "ano" ale musí říct vláda. ČKA podle své tiskové zprávy předpokládá, že definitivně vítěze vyhlásí v březnu.

Čtyřmiliardový balík s 1200 pohledávkami by měl podle stejných pravidel náležet firmě JP Morgan Securities, jež nabízí skoro 170 milionů. Zbylí tři zájemci nabídli méně.

"Vzhledem k faktu, že jde o neopakovatelnou investiční příležitost, ČKA očekávala z nabízených pohledávek vysoké výnosy, což se potvrdilo," uvedl mluvčí agentury Jiří Pekárek.

V případě nekonkurzního bloku představuje nejvyšší nabídka 17,6 procenta účetní hodnoty bloku, u konkurzního pak 6,25 procenta.

"Jsou to historicky jedny z nejlepších výsledků u blokových transakcí," uvedl generální ředitel ČKA Zdeněk Čáp.

Před deseti dny ČKA vyhlásila úplně poslední výběrové řízení na prodej menšího bloku o objemu 3,4 miliardy korun, který mimo jiné zahrnuje osoby zemřelé či vymazané z obchodního rejstříku.

 

 

 

Právě se děje

před 44 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy