CK Fischer se bojí letoška. Krize totiž nekončí

Radek Pecák Radek Pecák
26. 3. 2010 11:22
Asi bude málo zájezdů na Last minute
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Přes 80 milionů korun činí zisk před zdaněním cestovní kanceláře Fischer. Zisk je podle dnes zveřejněných výsledků za loňský rok o necelých devět procent nižší než v roce 2008.

Přesto jsou představitelé této cestovní kanceláře s loňskými výsledky spokojení. Tržby totiž stále zůstaly nad hranicí dvou a půl miliard korun a počet klientů, kteří služby kanceláře využili, klesl meziročně jen o necelých pět tisíc na 140 739.

"Jestliže se dle údajů Českého statistického úřadu celý trh propadl o 20 procent, jsou to pro nás mimořádně dobré výsledky. Výrazně menší pokles, než byl celkový propad trhu, jasně ukazuje, že i v loňském roce vzrostl náš podíl na trhu," sdělil výkonný ředitel CK Fischer Jiří Jelínek.

Bude i málo zájezdů na last minute

Podle něho krize v odvětví zdaleka nekončí, naopak letošní rok bude prý pro CK Fischer zřejmě nejtěžší v novodobé historii. Propad může dosáhnout dalších dvaceti procent. Proto CK Fischer již zredukovala svůj plán o sedm procent ve srovnání s rokem 2009.

"Naše odhady potvrzuje propad zájezdů na První moment, který je dle našich informací až 25 procent," sdělil Jelínek. Podle něho může situace paradoxně vést až k tomu, že bude nabídka zájezdů na Last minute velmi omezená. To z toho důvodu, že řada cestovních kanceláří bude snižovat rizika z velkých volných kapacit těsně před sezonou a bude redukovat své původně plánované kapacity.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy