České dráhy utratí čtvrt miliardy, aby byly vidět

Radek Pecák Radek Pecák
18. 1. 2010 22:35
Dráhy sice snižují výdaje na marketing, přesto letos utratí čtvrt miliardy.
Koženkové potahy nahradí pohodlnější textilní
Koženkové potahy nahradí pohodlnější textilní | Foto: České dráhy

Praha - České dráhy i ve svém letošním rozpočtu počítají s výdaji na marketing. Chtějí za něj utratit čtvrt miliardy korun, tedy zhruba polovinu částky, kterou prodělaly loni za první tři čtvrtletí.

Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský Aktuálně.cz řekl, že dráhy letos budou na reklamě šetřit. Oproti loňsku je marketing bude stát o 100 milionů méně, ve srovnání s rokem 2008 je to úspora již 200 milionů.

Fittipaldi již řídit nebude

Dráhy chtějí ušetřit tím, že už nebudou organizovat akce, jakými například loni byla jízda bývalého pilota F1 Fittipaldiho vlakem Pendolino. Za jízdu, které se účastnil i český závodník Enge, sklidily dráhy kritiku i proto, že se objevily informace, že hostům daly možnost v rozporu s předpisy řídit tento rychlovlak.

Dráhy letos zredukují spolupráci se sportovními kluby, budou méně podporovat kulturní akce.

Naopak - více než dříve chtějí ČD propagovat konkrétní produkty a služby. Konkrétní podobu obchodní a marketingové strategie však představí až v únoru na tiskové konferenci.

Ředitel píše do novin

V letošním roce už dráhy na své služby upozornily celostránkovými inzeráty v papírových denících. Například v Mf Dnes se v minulém týdnu již objevila dvoustrana obsahující mimo jiné sloupek generálního ředitele Českých drah Petra Žaludy o tom, že sníh dráhy nezavál; a také hru o zájezd do Vídně.

V průběhu letošního roku si České dráhy koupí v denících (HN, MfD a VLP) 60 dalších stran. Za to podle Šťáhlavského zaplatí 10 milionů korun, což je cena, kteoru označuje za výhodnou.

Inzeráty se budou v novinách objevovat pravidelně jednou za měsíc.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Biden se dohodl se senátory, investice do infrastruktury dosáhnou 600 miliard dolarů

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek po mnoha týdnech jednání mezi Bílým domem a Kongresem ohlásil dosažení dohody ohledně investic do infrastruktury. Podle deníku The New York Times a agentury AP se zřejmě přiklonil k plánu od skupiny složené z demokratických i republikánských senátorů, který počítá s novými výdaji ve výši skoro 600 miliard dolarů (skoro 13 bilionů Kč).

"Máme dohodu," prohlásil prezident při netradičním vystoupení na příjezdové cestě Bílého domu v doprovodu několika senátorů, s nimiž předtím jednal. Mnoho detailů zatím není k dispozici. Na twitteru Biden uvedl, že nový infrastrukturní plán "vytvoří miliony amerických pracovních míst". Ohlášený balíček je zřejmě výrazně menší oproti plánu s investicemi a daňovými úlevami v celkovém objemu 2,3 bilionu dolarů, s nímž Biden přišel na konci března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy