Česká spořitelna prodala svou dceřinku

Hana Vorlíčková, red eko
5. 12. 2008 11:19
Česká spořitelna prodala stoprocentní podíl v poradenské firmě Consulting ČS
Foto: Česká spořitelna

Praha - Česká spořitelna prodala svůj stoprocentní podíl v poradenské dceřiné společnosti Consulting ČS. Nový majitel - firma Facility, převezme firmu na Nový rok.

Smlouvy o prodeji dceřinky byly podepsány dnes v Praze. Česká spořitelna to uvedla v tiskové zprávě. Cenu transakce nezveřejnila.

„Consulting České spořitelny byl založen v době transformace velkých podniků na trhu s cílem poskytovat poradenství pro Finanční skupinu České spořitelny. V současné době se potřeby změnily a proto jsme se rozhodli najít strategického partnera, který umožní další rozvoj společnosti a bude schopen nabízet ve větší míře poradenství na volném trhu", uvedl Petr Hlaváček, člen představenstva spořitelny.

Podle odborníků transakce nijak nesouvisí s hospodářkou krizí. Jde spíše o to, že banka se bude více zaměřovat na svůj hlavní byznys. Obdobným procesem zakládání dceřinných společností a jejich následného prodeje si prošla většina tuzemských bank.

společnost Consulting ČS zaměstnává dvacítku zaměstnanců. Za rok 2007 hospodařila firma se ztrátou přibližně 2,1 miliónů korun. V letošním roce očekává firma také záporný hospodářský výsledek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Pražští Piráti zahájili schvalování koaliční smlouvy se Spolu a STAN

Pražští Piráti zahájili schvalování koaliční smlouvy se Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a STAN pro pražskou radnici. Proces s diskusí členů krajského fóra ke znění dohody potrvá týden. Hlasování o vstupu do koalice zabere poslední dva dny, sdělili Piráti v tiskové zprávě. Pirátská strana má mít v radě čtyři zástupce.

Končící primátor Zdeněk Hřib by se měl stát prvním náměstkem primátora pro dopravu, zastupitelka Jana Komrsková náměstkyní pro životní prostředí a klimatický plán, zastupitel Daniel Mazur radním mimo jiné pro informační a komunikační technologie a pro vědu výzkum a inovace a dosavadní radní Adam Zábranský radním pro majetek, transparentnost a legislativu.

Ostatní strany budoucí koalice projednají smlouvu příští týden. V případě pirátského hlasování se pro vstup do koalice musí vyslovit nadpoloviční většina všech hlasujících. Proces vnitrostranického schvalování dohody je u Pirátů nejdelší. Strany Spolu ještě budou schvalovat i rozložení míst v radě města. Dohoda by měla být podepsaná před jednáním pražského zastupitelstva v polovině února, na kterém budou členové volit nové vedení hlavního města v čele s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS).

Zdroj: ČTK
Další zprávy