Češi postaví na Sibiři komplex pro prasata za miliardy

ČTK ČTK
15. 10. 2012 14:03
Bauer Technics vyhrála tendr na dodávku obrovské prasečí farmy
Foto: Reuters

Praha - Česká společnost Bauer Technics vyhrála tendr na dodávku obřího komplexu pro výrobu vepřového masa v ruské republice Chakásie.

Hodnota projektu pod státní garancí Ruské federace činí 14,5 miliardy rublů, což je zhruba devět miliard korun. Informoval o tom server E15. Podle něj jde o historicky největší český exportní kontrakt s Ruskem v zemědělském byznysu.

"První etapa je za 5,18 miliardy korun. Stavební část dodá společnost PSG," řekl E15.cz šéf Bauer Technics Karel Líkař.

Součástí dodávky jsou komplexní soubory technologií, konstrukcí stájí, stavebních prací, ale i zaškolení obsluhy a řízení farmy po dobu dvou let. Dokončení projektu je plánováno na prosinec 2014.

Obchod spadá pod projekt, který spustil ruský prezident Vladimir Putin v rámci programu rozvoje Sibiře. Obsahuje dvě komplexní farmy pro chov prasat. Každá z nich čítá kapacitu přes 150 tisíc prasat. Součástí je masokombinát s kapacitou 280 tisíc kusů skotu a 300 tisíc prasat za rok včetně velkokapacitního skladu obilí na sto tisíc tun a výrobny krmných směsí, dodal server.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy