Bývalý ministr financí Mertlík povede soukromou školu

Ekonomika Ekonomika
30. 8. 2012 9:36
Ekonom v prohlášení slíbil, že nezmizí z veřejného prostoru

Praha - Od začátku nového školního roku se bývalý ministr financí a dosavadní hlavní ekonom tuzemské Raiffeisenbank Pavel Mertlík ujme funkce rektora Bankovního institutu vysoké školy, a. s..

"S přechodem na novou pracovní pozici v sektoru soukromého vysokého školství samozřejmě nezmizím z veřejného prostoru. Nebudu se již ale věnovat denním komentářům ekonomického vývoje," uvedl v prohlášení zaslaném médiím.

Pavlovi Mertlíkovi je 53 let. V letech 1999 až 2001 byl v pořadí čtvrtým ministrem financí České republiky. Podléhal tehdejšímu premiérovi Milošovi Zemanovi. V této vládě zastával i funkci místopředsedy.

Poté 11 let působil jako hlavní ekonom Raiffeisenbank a přednášel na Institutu ekonomických studií na Fakultě sociálních věd UK.

Je vystudovaným ekonomem, když v roce 1983 dokončil studium na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. V osmdesátých letech byl členem KSČ a  v roce 1990 spoluzakládal stranu Nezávislá levice. Když se rozpadla, vstoupil do ČSSD.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Policie obvinila tři lidi z obecného ohrožení kvůli loňskému úniku fenolu v Děčíně se dvěma oběťmi. Všichni obvinění jsou z firmy, kde látka unikla.

Další zprávy