Bývalý ministr financí Mertlík povede soukromou školu

Ekonomika Ekonomika
30. 8. 2012 9:36
Ekonom v prohlášení slíbil, že nezmizí z veřejného prostoru

Praha - Od začátku nového školního roku se bývalý ministr financí a dosavadní hlavní ekonom tuzemské Raiffeisenbank Pavel Mertlík ujme funkce rektora Bankovního institutu vysoké školy, a. s..

"S přechodem na novou pracovní pozici v sektoru soukromého vysokého školství samozřejmě nezmizím z veřejného prostoru. Nebudu se již ale věnovat denním komentářům ekonomického vývoje," uvedl v prohlášení zaslaném médiím.

Pavlovi Mertlíkovi je 53 let. V letech 1999 až 2001 byl v pořadí čtvrtým ministrem financí České republiky. Podléhal tehdejšímu premiérovi Milošovi Zemanovi. V této vládě zastával i funkci místopředsedy.

Poté 11 let působil jako hlavní ekonom Raiffeisenbank a přednášel na Institutu ekonomických studií na Fakultě sociálních věd UK.

Je vystudovaným ekonomem, když v roce 1983 dokončil studium na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. V osmdesátých letech byl členem KSČ a  v roce 1990 spoluzakládal stranu Nezávislá levice. Když se rozpadla, vstoupil do ČSSD.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy