Bývalý král cestovatelů neuspěl v boji o firmu Fischer

Tomáš Fránek
31. 8. 2010 19:06
Nejvyšší soud zamítl dovolání bývalého majitele CK Fischer Václava Fischera

Brno - Další boj bývalého krále českých cestovatelů Václava Fischera proti novým vlastníkům cestovní kanceláře Fischer končí neúspěchem.

Nejvyšší soud totiž zamítl dovolání Václava Fischera proti valné hromadě cestovní kanceláře, na které došlo k navýšení základního kapitálu cestovky a posílení vlivu podnikatelského impéria Karla Komárka.

Nemravné jednání

Václav Fischer jako menšinový akcionář uvedl, že byl počínáním Komárkovi firmy poškozen.

"Došlo k výraznému zmenšení vlivu na rozhodování a na činnost společnosti,"  uvedl ve své žalobě Fischer. Podle něj bylo rozhodnutí valné hromady nemravné.

Nejvyšší soud ale rozhodl, že k porušení Fischerových práv nedošlo.

Cestovní kancelář založil Václav Fischer, který v Česku nejprve působil od poloviny 90. let prostřednictvím pobočky své německé Fischer Reisen.

Jeden z budovatelů cestovního ruchu v Česku musel kdysi úspěšnou cestovní kancelář Komárkovi pod tlakem prodat v roce 2004, protože se ocitla těsně před krachem. A prodej nakonec provázelo několik soudních sporů.

Boj i o jméno

V roce 2007 Fischer Komárkovu firmu KKCG zažaloval a požadoval, aby přestala v názvu cestovní kanceláře používat jeho jméno.

Soud první instance dal Fischerovi za pravdu, jenže Komárek se odvolal, a než případ projednal odvolací soud, Fischer žalobu stáhl. Oba znesváření muži nakonec uzavřeli tichou dohodu.


 

Právě se děje

před 19 minutami

Břečka dal první gól za Kasimpasu a poprvé v turecké lize vyhrál

Obránce Tomáš Břečka vstřelil první gól za Kasimpasu, kam přestoupil v lednu z Jablonce. Český fotbalista otevřel skóre dnešního utkání turecké ligy proti Denizlisporu, nad kterým jeho tým zvítězil 2:0. Pro Břečku to byla první výhra v soutěži, které se dočkal na šestý pokus. Dosud se mohl s Kasimpasou radovat z vítězství pouze v jednom pohárovém utkání.

Břečka se trefil ve 22. minutě. Po standardní situaci jeho hlavičku gólman Denizlisporu ještě vyrazil, ale na dorážku českého stopera už nestačil.

Kasimpasa, které chyběl zraněný David Pavelka, vyhrála v ligové soutěži poprvé od 14. prosince po sedmi zápasech. Na předposledním místě tabulky ztrácí dva body na 15. příčku, která zajišťuje záchranu.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o 600 hektarů lesa u Říčan

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. V tiskové zprávě to oznámil mediální zástupce nadace Michal Růžička. "Nadace knížete z Lichtenštejna proto využije všechny dostupné prostředky k dosažení spravedlnosti u mezinárodních soudů a mezinárodních institucí," uvedl Růžička.

Lichtenštejnský knížecí rod se snaží získat zpět majetek, o který přišel na základě Benešových dekretů po roce 1945. Podle dřívějších informací Hospodářských novin jde zhruba o 60 tisíc hektarů převážně lesů.

Lichtenštejský kníže František Josef II. se podle československých soudů přihlásil ve 30. letech 20. století k německé národnosti, a proto jeho majetek propadl po druhé světové válce státu na základě Benešových dekretů. Nadace, která spravuje část majetku Lichtenštejnů, ale uvádí, že kníže byl občanem Lichtenštejnska, které bylo ve válce neutrální. Kritizuje proto zamítnutí ústavní stížnosti. "Nadace shledává, že toto rozhodnutí ÚS opakuje pošlapávání práv Nadace knížete z Lichtenštejna na ochranu majetku," sdělil dnes za nadaci Růžička.

Další zprávy