Britskou investici do hřebčína ministerstvo nechce

Ekonomika Ekonomika
21. 1. 2010 11:36
Foto: Ludvík Hradilek

Kladruby nad Labem - Čechoangličan Jiří Šmíd, který měl zájem spolupracovat při obnově Národního hřebčína v Kladrubech, se svým návrhem neuspěl. Agenturu ČTK o tom informoval mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček.

Brirtská společnost Norttcroft, kterou Šmíd zastupoval, byla připravena investovat stovky milionů korun do zařízení, kde se už od 16. století šlechtí starokladrubští koně. Šmíd pro Aktuálně.cz řekl, že hřebčín by mohl peníze získat "prakticky okamžitě", pokud se dohodne s ministerstvem zemědělství na podmínkách investice. Jednalo by se projekt PPP (Public Private Partnership), tedy takovém, kdy soukromá firma spolupracuje s veřejným sektorem.

Nabídku pak analyzoval ekonomický odbor ministerstva.

Důvodem pro odmítnutí podle mluvčího Vorlíčka bylo to, že návrh nesplňuje vizi ministerstva zemědělství pro budoucí vývoj kladrubského hřebčína. "Prioritou zůstává získání finančních prostředků z Integrovaného operačního programu," uvedl Vorliček.

 

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Další zprávy