Bílý iPhone má další zpoždění, podle Apple bude na jaře

Veronika Skálová ČTK Veronika Skálová, ČTK
27. 10. 2010 15:08
Telefon v bílé barvě měl být na trhu už v červenci.
Ten vpravo už mít můžete, bílý ale bude mít další tři měsíce zpoždění.
Ten vpravo už mít můžete, bílý ale bude mít další tři měsíce zpoždění. | Foto: Reuters

Seattle - Ať už šlo o MacBook či pestrobarevné iPody, jiné než černé provedení bylo u výrobků firmy Apple téměř samozřejmostí. Zatím to však neplatí pro iPhone. A navzdory původnímu oznámení ještě chvíli platit nebude.

Multimediální telefon iPhone 4 se měl v bílé barvě prodávat už od letošního července, pak Apple posunul začátek prodeje na konec roku. A nyní jej opět odkládá. Pravděpodobně až na jaro 2011.

Rezervaci bílého iPhone 4 umožňoval internetový obchod Applu, kde je možné rezervovat výrobky, které si zákazník později vyzvedne na určené prodejně. V úterý se ale pod bílým iPhonem 4 objevila poznámka, že jeho objednávka není možná.

Vyrobit bílý iPhone je prý obtížné

"Bohužel musíme opět zklamat zákazníky, kteří na bílý iPhone 4 čekají," uvedla mluvčí Apple Trudy Mullerová. Důvody dalšího zpoždění však neuvedla.

Už při prvním odkladu ale Apple informoval, že výroba telefonu v bílém provedení je složitější než očekával.

Nový typ iPhone je v prodeji od června a podle Reuters bude zájem o něj určující pro další růst společnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy