Besser se vrací. Poradí, jak rozvíjet rádio Classic

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
Aktualizováno 5. 2. 2014 14:20
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila prodej dvou pražských rádií.
Jiří Besser.
Jiří Besser. | Foto: Jan Langer

Praha - Bývalý ministr kultury za TOP 09 Jiří Besser se stal poradcem pro strategický rozvoj rádia Classic FM. Novým vlastníkem stanice se stala společnost Voice of Prague, za níž stojí Petr Stuchlík, spoluzakladatel finančně-poradenské společnosti Fincentrum.

Prodej rádia Classic FM - společně s další pražskou stanicí Expresradio - nyní schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Dosavadním vlastníkem byla německá společnost Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft, jež si tyto stanice dočasně ponechala poté, co loni prodala vydavatelství Mafra skupině Agrofert Andreje Babiše.

Classic FM je na českém mediálním trhu jedinou soukromou hudební stanicí zaměřenou na klasickou hudbu, muzikály, filmovou hudbu, jazz a swing. Expresradio je hudební rádio zaměřené na metropoli

Chybějí tváře

"Je mi velkou ctí, že Jiří Besser přijal naši nabídku a ujme se pozice poradce pro rozvoj rádia Classic FM. Je to bývalý ministr kultury, jehož manažerské angažmá je považováno odbornými kulturními kruhy za velice úspěšné," říká zástupce nového majitele rádia David Šimoník.

Výkonným ředitelem obou rádií zůstává Pierre Beneš.

Nový vlastník již dříve deklaroval, že v tuto chvíli nehodlá zásadně měnit strategii směřování rádií. "Obě rádia mají zajímavý rozvojový potenciál na důležitém posluchačském trhu v Praze. Jak Classicu, tak i Expresu chybí výraznější marketing a tváře, obě stanice si zaslouží také investice do techniky i do nových technologií a cest, jak se dostávat k posluchačům," uvedl Šimoník.

"Classic FM i Expresradio staví na dobré značce, stabilní skupině posluchačů a kvalitním týmu lidí, kteří se o jejich vysílání starají. Významný nárůst obratu v uplynulých měsících před akvizicí je pro nás silným důvodem pro to, abychom i nadále na tento tým spoléhali," dodává Šimoník.

V rámci snahy o maximální využití potenciálu obou rádií přesto lze v čase změny očekávat. Nový vlastník plánuje například nadále posilovat tým expertů zajišťujících dlouhodobý rozvoj obou stanic. I proto se první personální posilou stal Besser.

Někdejší ministr kultury ve vládě Petra Nečase musel rezignovat na místo ve vládě kvůli nepřiznané firmě vlastnící apartmán na Floridě.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy