Babiš může koupit Agro Jevišovice. Agrofert bobtná

Radek Pecák Radek Pecák
11. 2. 2011 15:00
Nedávno úřad schvaloval Agrofertu další dvě akvizice. Týkaly se výroby masa
Babišovo impérium se dále rozroste
Babišovo impérium se dále rozroste | Foto: Agrofert

Brno - Agro Jevišovice se může začlenit do struktur skupiny Agrofert podnikatele Andreje Babiše.

Spolu s jevišovickým podnikem se fůze týká i vlastníka jevišovického Agra - Citonice Agro.

"Fúze byla schválena bez připomínek," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

Konkurenční prostředí podle úřadu zachováno bude

Podle Rafaje bude na všech posuzovaných trzích nárůst podílu skupiny Agrofert v důsledku spojení minimální a i nadále bude na těchto trzích zachována konkurence v podobě dalších zemědělských prvovýrobců. "Posuzované spojení tedy nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže," uvedl šéf úřadu.

Agrofert chce obě získané firmy začlenit pod kroměřížskou společnost NAVOS, a.s., která se věnuje výrobě krmných směsí nebo nákupu a prodeji zemědělských komodit.

Agrofertu nenedávno ÚOHS povolil další dvě akvizice, které se týkaly oboru výroby masa. Firma kupovala společnosti Animalco a Procházka holding.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy