Babiš chce k Agrofertu připojit domažlický Agropodnik

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
1. 9. 2011 16:10
Akvizicí se zabývá antimonopolní úřad, letos jde o čtrnáctou firmu, kterou chce Agrofert ovládnout
Agrofert roste jako o závod.
Agrofert roste jako o závod. | Foto: Agrofert

Brno - Další zemědělskou firmu si chce do své sbírky přidat miliardář Andrej Babiš. Jeho Agrofert Holding oznámil Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, že chce získat Loredenu Corporation a jejím prostřednictvím i Agropodnik Domažlice.

Informovala o tom ČTK s odvoláním na internetové stránky úřadu. Domažlická společnost není žádný trpaslík, má asi stovku stálých zaměstnanců a obrat mezi 1,5 a dvěma miliardami korun.

Podle ČTK již antimonopolní úřad zahájil správní řízení, které se týká produkce a prodeje obilovin a olejnin, prodeje jatečných prasat a skotu, prodeje sytového kravského mléka, prodeje pohonných hmot a minerálních hnojiv.

Babišův Agrofert je už nyní jedničkou v českém zemědělsko-potravinářském sektoru a zároveň je jednou z firem, s nimiž vede ÚOHS správní řízení v oblasti povolování spojení firem nejčastěji.

Jen letos firmě povolil několik akvizic. Dvě se týkaly masného průmyslu. Skupina dostala souhlas také s převzetím AGRO Jevišovice a vstup do oblasti lesnictví. Aktuálně posuzuje úřad vstup Agrofertu do kunovického masokombinátu Zedníček a nákup osmi zemědělských firem z Hodonínska. Poslední schválenou akvizicí je převzetí Mlékárny Hlinsko.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropa je zasažena různými formami nacionalistického egoismu, řekl papež František

Papež František dnes přicestoval do Atén, kde kritizoval evropské země za přístup k migrační krizi. Evropa je podle něj zasažena nejrůznějšími formami nacionalistického egoismu a její chování je často zablokované a nekoordinované, místo aby byla "motorem solidarity". Hlava katolické církve to prohlásila v projevu v prezidentském paláci.

Papež dorazil do Atén dnes ráno. Cílem návštěvy Řecka je posílit vztahy mezi Vatikánem a pravoslavnou církví a zároveň upozornit na neutěšené osudy migrantů, kteří se přes Řecko snaží dostat dál do Evropské unie.

Na letišti v řecké metropoli přivítalo Františka několik dětí v tradičních řeckých oděvech. Jde o první návštěvu papeže v řecké metropoli za posledních 20 let, upozornila agentura AFP. V neděli pontifex navštíví zařízení pro migranty na ostrově Lesbos. Právě tento ostrov už František navštívil v roce 2016, prošel si tehdy uprchlický tábor Moria, setkal se se stovkami uprchlíků a s některými i poobědval. Zároveň s sebou odvezl do Říma tři syrské muslimské rodiny, celkem 12 lidí, z toho šest dětí.

Další zprávy