Axa Bank plánuje odejít z českého trhu, jedná o prodeji

Petr Kučera Petr Kučera
16. 5. 2013 20:00
Insider: Zhruba 90 tisíc klientů může získat UniCredit Bank, zřejmě však ne přímo

Praha - Axa Bank, která je jednou z nejmenších na trhu, se rozhodla odejít do konce letošního roku z českého trhu. Nyní vrcholí jednání o prodeji, napsal s odvoláním na dva důvěryhodné zdroje deník Insider.

Nejblíže ke koupi české sítě Axa Bank byla podle informací deníku UniCredit Bank, k dohodě však nakonec nedošlo. Jako nejpravděpodobnější se nyní jeví varianta, že zhruba 90 tisíc klientů Axa Bank dostane jen doporučení, aby přešli právě k UniCredit. Jednání se týkají pouze banky, nikoliv aktivit skupiny Axa v oblasti pojištění, napsal Insider.

"Je naším dobrým zvykem, že nekomentujeme jakékoli spekulace na finančním trhu," říká mluvčí tuzemské UniCredit Bank Petr Plocek. Podobně se vyjádřila také mluvčí skupiny Axa v Česku Eva Šebestová: "Firemní politikou naší skupiny, která je kótovanou společností, je nevyjadřovat se ke spekulacím na trhu," říká. 

BYZNYS v deníku Insider:
Kdo je ve hře o získání klientů Axa Bank? Čtěte v deníku Insider


 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Moskva podle Lavrova vyhostí kromě deseti amerických také tři polské diplomaty v reakci na stejný krok Varšavy, uvedla DPA.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy