Axa Bank plánuje odejít z českého trhu, jedná o prodeji

Petr Kučera Petr Kučera
16. 5. 2013 20:00
Insider: Zhruba 90 tisíc klientů může získat UniCredit Bank, zřejmě však ne přímo

Praha - Axa Bank, která je jednou z nejmenších na trhu, se rozhodla odejít do konce letošního roku z českého trhu. Nyní vrcholí jednání o prodeji, napsal s odvoláním na dva důvěryhodné zdroje deník Insider.

Nejblíže ke koupi české sítě Axa Bank byla podle informací deníku UniCredit Bank, k dohodě však nakonec nedošlo. Jako nejpravděpodobnější se nyní jeví varianta, že zhruba 90 tisíc klientů Axa Bank dostane jen doporučení, aby přešli právě k UniCredit. Jednání se týkají pouze banky, nikoliv aktivit skupiny Axa v oblasti pojištění, napsal Insider.

"Je naším dobrým zvykem, že nekomentujeme jakékoli spekulace na finančním trhu," říká mluvčí tuzemské UniCredit Bank Petr Plocek. Podobně se vyjádřila také mluvčí skupiny Axa v Česku Eva Šebestová: "Firemní politikou naší skupiny, která je kótovanou společností, je nevyjadřovat se ke spekulacím na trhu," říká. 

BYZNYS v deníku Insider:
Kdo je ve hře o získání klientů Axa Bank? Čtěte v deníku Insider


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy